A társasház általános működése
Kik szavazhatnak a közgyűlésen?
A lakások tulajdonosai. Távollét esetén, az írásban meghatalmazottak.
Mi határozza meg a szavazati arányokat?
Szavazati arány = tulajdoni hányad.
Mikor döntésképes egy közgyűlés?
Döntésképes a közgyűlés abban az esetben, ha a tulajdonosok összes tulajdoni hányadának több mint a fele jelen van. Jelenlét hiányában, a megismételt közgyűlés ugyanakkor már nincs tekintettel a résztvevők tulajdoni hányadára, így függetlenül attól hányan jelentek meg, a közgyűlés döntésképes lehet.
Évente hány alkalommal kell közgyűlést tartani?
Szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal, legkésőbb május 31.-ig.
Mi a feladata a számvizsgálónak?
A számvizsgáló elsődleges feladata, a közös képviselő tevékenységének, illetve a Társasház pénzforgalmának ellenőrzése. További feladatait az SZMSZ-ben foglaltak határozzák meg.
Mikor kötelező számvizsgálót választani?
25 lakás feletti társasházak esetében kötelező!
Mit lehet rögzíteni a házirendben?
Közös épületrészek, területek és helyiségek használatának részletes szabályait, a lakásokban zajjal járó munkák és más tevékenységek időtartamát. Igény szerint a Házirendben rögzíthető az állattartás, a takarítás vagy akár a kertkarbantartás szabályai.
Hogyan módosítható az SZMSZ?
Közgyűlés döntésével, bármikor.
Mit tartalmaz az SZMSZ?
A társasházban előírt Házirenden túl, a szervezeti és működési szabályzat részletesen meghatározza a közgyűlés, a közös képviselő és a számvizsgáló tagok feladatait, kötelezettségeit valamint a jogait. A Társasház működésének szabályait, a Társasház egyéni arculatára formálva, a törvény rendelkezéseinek figyelembevételével ajánlatos elkészíteni.